این سریال داستانی خانوادگی و چند وجهی دارد و داستان اتفاقات رخ داده میان اعضای یک خانواده را به تصویر می‌کشد.
بهرنگ توفیقی کارگردان این سریال در خصوص این درام خانوادگی گفت: چیزی که همیشه در فیلمنامه‌های سعید نعمت الله من را درگیر خودش می‌کند بحث محتوایی سناریو است که به اهمیت جایگاه خانواده خیلی خیلی تاکید دارد؛ در این سریال هم، ما روی همین جایگاه والای خانواده در قالب تصویر مانور می‌دهیم؛ این حسی است که در قصه‌ای که نعمت الله به رشته تحریر درآورده در سریال ساری و جاری است.
او ادامه داد: همیشه یکی از دلخوشی‌های من بابت کار کردن «زیر پای مادر»، تم و موضوع کار بود و وقتی پایه و بنیان یک سریال که فیلمنامه است قوی باشد خروجی سریال نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
کارگردان سریال «انقلاب زیبا» تصریح کرد: فیلمنامه سعید نعمت الله هم شامل همین ویژگی‌های بنیادی بود و وقتی فیلمنامه را می‌خواندم برای من به عنوان کارگردان این چالش را ایجاد می‌کند که تو با یک کار نو طرف هستی، «زیر پای مادر» دومین همکاری من با نعمت الله بعد از سریال پشت بام تهران بود ولی من به هیچ وجه حس تکرار یا شباهت فیلمنامه نداشتم و احساس کردم یک فضای متفاوتی را تجربه می‌کنم، ولی باز هم رگه‌های مشترکی در نوشته‌های سعید و هم کار من که در پشت بام تهران بود را در زیر پای مادر می‌توان مشاهده کرد که خب این مسأله در ذات ماست و کاری هم نمی‌شود کرد.
بهرنگ توفیقی افزود: گروه «زیر پای مادر» گروه جوان، با تجربه و پر انرژی بود و به جرأت می‌توانم بگویم که پشت دوربین این سریال بی دردسرترین و ایده آل‌ترین گروهی بوده که درکارهایی که خودم کارگردانی کرده‌ام به انجام رسیده است.
کارگردان سریال «آمین» در خصوص بازیگران «زیر پای مادر» هم گفت: بازیگران خوب و باتجربه‌ای در این مجموعه بازی کردند، کامبیز دیرباز پس از پشت بام تهران دومین همکاریش با من است و سعادت همکاری با مهدی سلطانی را پیش از این نداشتم و خیلی خوشحالم که در سریال «زیر پای مادر» اتفاق همکاری با او برایم رقم خورد.
آقای سلطانی بازیگر بسیار توانا، باسواد و دوست داشتنی هست. از قبل سابقه همکاری با پریوش نظریه، بهناز جعفری و علیرضا آرا را داشتم، اما دُرسا بختیار و مجید نوروزی دو چهره جدید هستند که در «زیر پای مادر» معرفی خواهند شد. همچنین از تجربه بازیگران خوبی مثل بهزاد فراهانی، مجید واشقانی، نوید خداشناس و مریم بوبانی که در کار قبلی هم با هم همکاری می‌کردیم، در این سریال بهره گرفتیم.
بهرنگ توفیقی در پایان گفت: این سریال گوشه‌ای از فداکاری‌ها و زحمات مادران را روایت می‌کند و من «زیر پای مادر» را تقدیم می‌کنم به همه مادران سرزمینم؛ دلم می‌خواهد مردم این سریال را ببینند و از تماشای آن لذت ببرند و بدانند که ما تمام انرژی و تلاش مان را برای ساخت این مجموعه گذاشتیم تا مورد اقبال مخاطب به عنوان مهمترین رکن یک مجموعه تلویزیونی قرار بگیرد.
مجموعه تلویزیونی «زیر پای مادر» از شنبه تا جمعه هر شب حوالی ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می‌شود که نخستین قسمت از این سریال خانوادگی امشب ۶ خرداد با هنرمندی کامبیز دیرباز، پریوش نظریه، بهناز جعفری، بهزاد فراهانی، مریم بوبانی، مجید واشقانی، مهدی سلطانی، نوید خداشناس و آتیلا پسیانی روی آنتن خواهد رفت.
مجموعه تلویزیونی زیرپای مادر به تهیه کنندگی زینب تقوایی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک است که در شب‌های ماه مبارک رمضان از این شبکه پخش خواهد شد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر
نظرات بسته شده است.