آموزش مداحی در رادیو تهران

میثم کطائیان تهیه کننده برنامه «هم نوایان تهرانی» گفت: اگرچه برنامه «هم نوایان تهرانی» در قالب مسابقه طراحی شده، در واقع یک دوره آموزشی مداحی ویژه علاقه‌مندان است، داوران با اشاره به شیوه خوانش مداحان جوان در این برنامه به مسائل و جزئیات ریز و صحیح مداحی می‌پردازند.
وی با اشاره به روال اجرای این برنامه افزود: در این مسابقه ۹ گروه ۳ نفره شرکت خواهند کرد، از مجموع کسانی که ثبت نام کرده اند ما ۲۷ نفر از نوجوانان و جوانان را برای شرکت در مسابقه و رقابت انتخاب کرده ایم.
تهیه کننده برنامه «هم نوایان تهرانی» گفت: روال این برنامه این گونه است که پس از اجرای هر گروه، داوران به نقد و بررسی و نحوه اجرای مداحی و روزه خوانی مداحان خواهند پرداخت، اشتباهاتی که هر یک از شرکت کنندگان در خوانش دارند، عنوان می‌شود و در پایان این رقابت برگزیدگان نهایی از میان این سه گروه انتخاب خواهند شد.
وی افزود: در پایان این رقابت هم به برگزیدگان برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود؛ نفر اول هزینه رفت و برگشت به کربلای معلی و نفرات دوم تا سوم هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و… اهدا خواهد شد.
کطائیان گفت: همچنین؛ داوران حاج رحمان نوازنی، حاج محمود تاری و حاج حسین هوشیار در این برنامه حضور خواهند یافت؛ داوران این مسابقه به صوت، لحن و منبع روزه خوانی مداحان و… توجه می‌کنند.
کطائیان تصریح کرد: علاقه مندانی که موفق به شرکت در این مسابقه نشده اند، می‌توانند این برنامه را گوش کنند تا ضمن آمادگی در اجرای مداحی، در مسابقات بعدی که پیش بینی شده است در خانه مداحان برگزار شود شرکت کنند؛ این مسابقه نخستین رقابت مداحان جوان در خانه مداحان است.
مسابقه مداحی «هم نوایان تهرانی» در ۱۴ قسمت ۶۰ دقیقه ای، از ۳۱ شهریور ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر