انتصاب ­رئیس مرکز پویانمایی صبا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ توجه به فرهنگ غنی اسلامی-ایرانی به عنوان اصلی‌ترین ماموریت این مرکز در حکم معاون سیمای رسانه ملی آمده است.
همچنین دکتر میرباقری در این حکم، بر بهره گیری از نظرات متخصصان تعلیم و تربیت اسلامی و اهل هنر معرفت و سود جستن از فناوری نوین انیمشن سازی در تولید برنامه هایی فاخر و تاثیر گذار تاکید کرده و خواستار تدوین برنامه پنج ساله مرکز با توجه به افق رسیدن مرکز صبا به عنوان «قطب تولید و انیمیشن در منطقه و تاثیرگذار در جهان» شده است.
وی همچنین استفاده بهینه از ظرفیت فکری، هنری و فنی بخش خصوصی را از اولویت‌های تولید پویانمایی دانست و خواستار توجه جدی به فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی، سبک زندگی اسلامی – ایرانی و نیز شناساندن قهرمانان اسلامی – ایرانی به کودکان و نوجوانان در قالب پویانمایی شد.
تولید شخصیت‌های جدید پویانمایی و کوشش برای شاخص (برند) شدن آن‌ها از دیگر نکاتی است که معاون سیما بر آن تاکید کرد و تقویت مزیت اقتصادی نشان‌ها را یکی از وظایف این مرکز دانست.
وی همچنین افزایش حجم تولید پویانمایی داخلی و تغییر نسبت سهم آثار داخلی به خارجی در شبکه‌های سیما را از اهم وظایف مرکز دانست.
دکتر میرباقری از زحمات ارزشمند مرتضی شمسی در طول مدیریت این مرکز قدردانی کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

مطالب مشابه

ارسال نظر

0 نظر